پرسش‌های متداول

چگونه مقاله خود را برای نشریات علمی دانشکده مدیریت دانشگاه جامع امام حسین(ع) ارسال کنم؟

با مراجعه به یکی از سامانه‌های نشریات علمی دانشکده مدیریت دانشگاه جامع امام حسین(ع) که مرتبط با موضوع مقاله شماست و پس از مطالعه قسمت راهنمای نویسندگان، به ویژه آیین‌نامه پیشگیری از سرقت و تقلب علمی و با رعایت دقیق راهنمای تدوین، مقاله را ارسال کنید.
عناوین و آدرس نشریه‌ها به شرح ذیل است:
* فصلنامه علمی-پژوهشی پژوهش های مدیریت منابع انسانی
* فصلنامه علمی-تخصصی(ISC) مدیریت راهبردی دانش سازمانی

چگونه می توانم با مدیران و پرسنل نشریات، دانشگاه جامع امام حسین(ع) در تماس باشم؟

 ابتدا پاسخ پرسش‌های خود را در پرسش‌های متداول جستجو کنید و اگر پاسخی نیافتید می‎توانید از طریق پست الکترونیک اختصاصی و یا بخش تماس با ما در سامانه هر کدام از نشریات سؤال خود را مطرح کنید، حداکثر ظرف سه روز کاری به شما پاسخ داده خواهد شد.

چگونه مقاله ارسالی را پیگیری کنم؟

فقط نویسنده مسئول مقاله می‌تواند آخرین وضعیت مقاله را از طریق سامانه نشریات در پرونده مقاله مشاهده کند، هرگونه تغییری از وضعیت مقاله به نویسنده مسئول اطلاع داده خواهد شد و سایر نویسندگان می‌توانند از طریق نویسنده مسئول در جریان وضعیت مقاله قرار گیرند.

اخذ پذیرش مقاله چقدر زمان خواهد برد؟

1. پس از ارسال مقاله توسط نویسنده به سامانه، در مرحله اول مقاله از نظر رعایت راهنمای تدوین (حداکثر ظرف یک هفته) توسط کارشناسان نشریه بررسی خواهد شد. (لطفا جهت تسریع در روند فرآیند داوری، قبل از ارسال مقاله، قسمت راهنمای نویسندگان را به دقت مطالعه کنید و مقاله را به طور دقیق بر اساس راهنمای تدوین موجود در سامانه تنظیم و ارسال کنید).


2. در صورت پذیرش در مرحله اول، مقاله در مرحله دوم از نظر کیفیت محتوا و مرتبط بودن موضوع توسط سردبیر، دبیر تخصصی و کمیته علمی مورد ارزیابی اولیه قرار خواهد گرفت. این مرحله معمولا یک هفته به طول خواهد انجامید.


3. پس از پذیرش در مرحله دوم، مقاله به حداقل دو داور ارسال خواهد شد. فرآیند داوری مقالات بدین شرح است:
   1. اگر دو داور مقاله را رد کنند، مقاله رد خواهد شد.
   2. اگر نظر یک داور بازنگری و داور دیگر رد مقاله باشد، مقاله برای داوری سوم ارسال و با توجه به نظر داور سوم بر اساس مورد 1 و 2 تصمیم گرفته خواهد شد.
   3. اگر نظر دو داور بازنگری مقاله باشد مقاله برای بازنگری به نویسنده داده خواهد شد.
   4. پس از اینکه نویسنده مقاله را بر اساس نظر داوران اصلاح و ارسال کرد، مقاله به یکی از داوران برای ارزیابی تطبیقی داده خواهد شد.


هر هفته ایمیلی برای یادآوری به داوران ارسال می‌شود و در صورت عدم داوری مقاله پس از یک ماه، مقاله از داور پس گرفته شده و به داور جدید داده خواهد شد. با توجه به میزان اصلاحات درخواستی و نقطه نظرات داوران و سرعت و دقت انجام اصلاحات توسط نویسندگان، اخذ پذیرش در این نشریه حدود 2 ماه (در صورت تایید نهایی داوران) به طول خواهد انجامید.

آخرین شماره چه زمانی چاپ خواهد شد و چگونه می توانم مشترک نشریه شوم؟

نشریه‎ های دانشکده مدیریت دانشگاه جامع امام حسین(ع) در حال حاضر فقط به صورت دیجیتالی و مکتوب منتشر می‎شوند و نسخه الکترونیکی بر روی سامانه‎های مذکور به صورت رایگان قابل دریافت است. نسخه مکتوب فقط به تعداد مقالات منتشر شده و نویسنده مسئول می تواند به صورت حضوری نشریه خود را دریافت نماید.

آیا ارسال مقاله به نشریه هزینه دارد؟

خیر- در حال حاضر بابت هیچ کدام از مراحل پردازش و انتشار مقالات در نشریه و داوری هزینه ای دریافت نمی شود.